התקשרו:

052-4236971

סיווג ביטחוני 5 6

כאשר אומרים לאנשים כי הם צריכים סיווג לרמה 5-6, בדרך כלל אין להם מושג מה זה אומר. זה סיווג גבוה? סיווג נמוך? האם ככל שהמספר יותר גבוה גם הסיווג יותר גבוה?
בואו נעשה בזה קצת סדר.

לתפקידים במערכת הביטחון, או בחברות העובדות עם מערכת הביטחון, נקבעים סיווגים ברמות 1 עד 6. אדם המיועד לתפקיד כזה, צריך לקבל הכשר ביטחוני לרמת הסיווג הנדרשת לתפקיד.

רמות סיווג

רמה 1 זו רמת הסיווג הגבוהה ביותר, כלומר המידע אליו נחשפים ברמה זו הוא המידע הרגיש ביותר.
סיווג ביטחוני רמה 6 זו רמת הסיווג הנמוכה ביותר. עדיין יש צורך בסיווג, האדם נבדק, אבל זו רמה נמוכה של חשיפה למידע.

סיווג רמה 5-6

סיווג לרמות 5-6 אינו דורש תחקיר ביטחוני של מספר שעות. הסיווג נקבע על סמך טפסים אותם אתם ממלאים ובדיקות רקע אשר נעשות על סמך הצהרות עליהן חתמתם.
כאשר נאמר לכם שאתם נדרשים לסיווג 5-6, תתבקשו, בדרך כלל, למלא את הטפסים הבאים או את חלקם:

  1. "שאלון אישי לצרכי קביעת התאמה ביטחונית למועמד/ת לרמה 5 או 6". השאלון הזה כולל פרטים אישיים שונים, למשל שם ותעודת זהות, כתובת מגורים, דת/לאום, ארץ ותאריך לידה. מייל ועוד.
  2. טופס "הסכמה למסירת מידע מהמרשם הפלילי". בחתימתכם על טופס זה, אתם מאשרים לבדוק האם קיים לגביכם מידע פלילי רשום במאגרי המשטרה.
  3. "כתב ויתור על סודיות רפואית וסודיות המידע". בחתימתכם על טופס זה אתם מאשרים לגשת למידע הרפואי הקיים אודותיכם בבתי חולים, במרפאות קופת חולים, מרפאות לבריאות הנפש ובמוסדות בריאות ציבוריים אחרים.
  4. התחייבות לשמירת סודיות"- כשמו של הטופס כן הוא. זו הצהרה בה אתם מתחייבים לשמור בסוד מוחלט כל מידע מסווג אשר תחשפו אליו במישרין או בעקיפין בתקופת עבודתכם.
  5. "הימנעות מביצוע עבירות מחשב-הצהרה והתחייבות"- זו הצהרה שלכם לגבי ביצוע או אי ביצוע עבירות מחשב בעבר, והתחייבות שלא לבצע עבירות כאלו.

ראיון

ישנם מקומות עבודה, אשר לא יסתפקו במילוי הטפסים ויזמינו אתכם, בנוסף, לראיון מהימנות, בו ידברו אתכם על מהלך חייכם וישאלו אתכם שאלות רבות הנוגעות לנושאים שונים, ממש כמו בתחקיר ביטחוני לרמות סיווג גבוהות. מעין "מיני תחקיר ביטחוני". במידה ואתם מוזמנים לראיון כזה לרמת סיווג 5-6, מומלץ להתכונן אליו כפי שמתכוננים לתחקיר ביטחוני.

סיווג ביטחוני 5 6​

אשמח להכיר - השאירו פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן