התקשרו:

052-4236971

מהם שלבי בדיקת תחקיר ביטחוני וכיצד היא מתבצעת?

מטרת התחקיר הביטחוני 

מטרת התחקיר הביטחוני היא בדיקת רקע המועמדים מהפן הביטחוני בלבד, והבדיקה אינה מתקיימת על רקע מיון ספציפי. מה שאומר שכל מועמד יעבור תחקיר ביטחוני הבודק את התאמתו מבחינת סיווג ביטחוני, ללא קשר להתאמתו לתפקיד אליו הוא מיועד.

התהליך אחיד עבור כל מועמד ללא קשר לגיל, מוצא, מין או דת. המראיינים יעסקו בעיקר במידע עליו נשאלתם בדפי השאלון, אך סביר להניח שישאלו על נושאים נוספים הקשורים אליכם.

היקף הבדיקה ושלביה נגזרים מרמת הסיווג של התפקיד והמקום אליהם אתה מיועד, או שבהם הינך מועסק, והיא כוללת, בדרך כלל, את השלבים הבאים׃

שלבי בדיקת תחקיר ביטחוני

בשלב ראשון, תתבקש למלא שאלון אישי הכולל מגוון רחב של שאלות המתייחסות לכל תחומי החיים וממפות את קורות חייך, כמו גם מאפיינים הנוגעים להתנהגותך בתחומים שונים, הכל בהתאם לסוג הבדיקה הנדרשת.

את השאלון יש למלא טרם התחקיר  ולהקדיש לו זמן ועיון רב, שכן הוא ארוך ויורד עד לפרטים הקטנים ביותר. השאלון המפורט כולל שאלות אודות המצב הרפואי, הנפשי, קרובי משפחה, חברים, תחביבים, אירועים בעבר, תכניות לעתיד, מצב כלכלי, מצב משפחתי, ביקורים במדינות זרות, קשרי חוץ, משרות בעבר ובהווה ופרטים נוספים. כאשר, תגיע לשלב התחקיר הביטחוני עם שבעל-פה, הבוחן רשאי להתעכב ולשאול על אילו פרטים שיראה לנכון מתוך השאלון.

בשלב השני, בהתבסס על כתבי ויתור סודיות עליהם חתמת, ועל סמכויות שנקבעו בחוק, יתבצעו בירורים אודותיך גם במאגרי מידע של גופים ציבוריים.

בשלב השלישי, בהתאם לרמת הבדיקה תוזמן לתחקיר ביטחוני אשר יתייחס בהרחבה למידע אותו מסרת בשאלון ולנושאים נוספים.

בשלב הרביעי, על- פי הצורך ושיקול דעתם של הבודקים, תתבצע פנייה לאנשים המכירים אותך, מהעבר ובהווה, ובכלל זה חברים, מורים, מפקדים, מעסיקים וכו‘, לצורך אימות הפרטים שמסרת וקבלת חוות דעתם אודותיך.

בשלב החמישי,  לעיתים אתה עשוי להידרש לעבור גם בדיקה רפואית, אבחון פסיכולוגי, בדיקת פוליגרף.

בשלב השישי, יתכן שגם בן/ת זוגך יוזמן לתחקיר או מפגש – הכל על- פי רמת הסיווג הנדרשת וצרכי הבדיקה.

האם חייבים לעבור את כל השלבים?

מתכונתה של בדיקת ההתאמה הביטחונית, על כל שלביה, נקבעת כאמור בהתאם לרמת הסיווג ומאפייני התפקיד המסווג. לפיכך, על-מנת שניתן יהיה להשלים את תהליך הבדיקה, יש צורך לעבור את כל שלבי הבדיקה, כמפורט לעיל, ככל שיידרש.

אי נכונות מצידך לעמוד בכל הכרוך בשלבי הבדיקה, עלולה להשליך על היכולת לקבוע את התאמתך הביטחונית לשמש או להמשיך לשמש בתפקיד מסווג.

שלבי תחקיר ביטחוני

אשמח להכיר - השאירו פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן