התקשרו:

052-4236971

על מה פוסלים סיווג ביטחוני ?

זו השאלה שרבים מכם שואלים את עצמכם ברגע שאתם מוזמנים לתחקיר ביטחוני. הרי מעולם לא עברתם תחקיר כזה, וכל מה שאתם יודעים זה ש"זה לא ראיון עבודה רגיל ושואלים על הכל".  זה נכון, אגב.

"עישנתי גראס כמה פעמים, מה הסיכוי שלי לעבור את התחקיר הביטחוני? זה יכול לפסול לי את הסיווג הביטחוני?"

"את יודעת על מה פוסלים סיווג ביטחוני ? הייתי פעמיים בפגישות אצל פסיכולוג. את חושבת שזה ישפיע? יפסלו לי את הסיווג הביטחוני?"

"אני חסרת ביטחון עצמי כשאני מדברת עם אנשים שאני לא מכירה. אין לי בכלל טעם לנסות, אני בטוחה שיפסלו לי את הסיווג הביטחוני. נכון?"

אלו רק חלק מהשאלות שאני נשאלת, כאשר מתקשרים אלי לקבוע פגישה.

לשאלות האלו אין תשובה פשוטה, אלו לא שאלות של כן או לא. כמו הרבה דברים בחיים, גם הסיכויים לעבור בהצלחה את התחקיר ולקבל סיווג ביטחוני, תלויים בגורמים רבים.

הרי לא ניתן להתייחס באותו האופן לאדם שעישן סם קל פעם אחת בחייו, לפני שני עשורים, ולאדם המגדל קנביס בגינת ביתו ומוכר את הסם במחיר מציאה לחבריו.

כל מקרה נמדד לגופו, ויש חשיבות רבה לאופן שבו מציגים את הדברים, לאמינות, לשקיפות.

חשוב שתדעו שיכול להיות מצב, בו שני אנשים יגיעו לתחקיר עם אותו סיפור בדיוק. עם אותה "שאלה קטנה" על מה פוסלים סיווג ביטחוני , עם אותה עוגיית חשיש באמסטרדם לצורך העניין. זה לא אומר ששני האנשים האלו יקבלו הכשר ביטחוני.


מתן ההכשר- הסיווג הביטחוני- תלוי רבות בהתנהלות שלכם בתחקיר. ההגעה בזמן, ההופעה שלכם, דרך ההתנסחות, וההתרשמות של המתחקר מכם. לא מדובר בהתרשמות האם אתם מתאימים לתפקיד אליו אתם מיועדים מבחינה מקצועית, אלא האם אתם מותירים רושם של אנשים אמינים, כנים, ושניתן לסמוך עליכם ולחשוף אתכם למידע מסווג.

הרי בסוף, כאשר אדם מגיע לתחקיר ביטחוני, המתחקר לא מצפה שישב מולו אדם מושלם. לא צריך להיות מושלם כדי לקבל הכשר ביטחוני- סיווג ביטחוני. גם אם עברת כמה דברים בחיים, אתה יכול לעבור את התחקיר בהצלחה.

אז מה כן משפיע

אחד הדברים המשפיעים ביותר על קבלת הכשר ביטחוני- או אי קבלתו- היא התנהגותו של אדם בתחקיר הביטחוני. ההתנהלות בתחקיר משפיעה רבות על תוצאותיו. אותו אדם שנתתי כדוגמא קודם, שעישן פעם אחת סם קל לפני שני עשורים  אבל הסתיר זאת ורק לבסוף התרצה וסיפר, התרשמות המתחקר ממנו תהיה הרבה פחות טובה מאשר מאדם אחר שסיפר כי עישן יותר פעמים, אבל דיבר על כך גלויות ולא הסתיר דבר.

מי שיבוא וישקר, ויסתיר עובדות, וישנה גרסאות, יקטין משמעותית את סיכוייו לקבל את ההכשר הביטחוני, כלומר יגדיל את סיכוייו לפסילת הסיווג הביטחוני.

מי שיאמר אמת, ויעמוד מאחורי האמת שלו וידע להסביר אותה- נקודת הפתיחה שלו טובה יותר.

אז מה אפשר לעשות

בפגישה איתי אני מסבירה כיצד לספר את הדברים מבלי להסתיר אותם, אבל גם בלי להפוך זבוב לפיל. כשמישהו מגיע אלי והוא מוטרד מנושא כלשהו בשאלון, הוא מפנה לזה את כל תשומת הלב שלו, ולפעמים זה גדל לממדי ענק, למרות שמדובר באירוע נקודתי פעוט. בשיחה אנחנו מכניסים את זה לפרופורציות הנכונות ועושים סימולציה כדי שתגיעו מוכנים ורגועים יותר לתחקיר.


על מה פוסלים סיווג ביטחוני

אשמח להכיר - השאירו פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן