התקשרו:

052-4236971

מה הסיכוי לא לעבור סיווג ביטחוני ?

זו השאלה שעוברת לרוב המועמדים המגיעים אלי להכנה לתחקיר ביטחוני. הם מילאו את השאלון והיה שם סעיף אחד שהטריד אותם. אבל הוא הטריד אותם כל כך, שהם חוששים שאם יגידו את כל האמת לא יעברו את התחקיר ולא יקבלו סיווג ביטחוני.

לפעמים זו התנסות בסמים. לפעמים זה טיפול פסיכולוגי. לפעמים זו עבירה פלילית שנעשתה בעבר, או קשר עם זרים, או בכלל אתרי אינטרנט שנכנסו אליהם. כל אחד מוטרד ממשהו, לפעמים משהו קטנטן, אבל כשזה לקראת תחקיר ביטחוני הלחץ הוא גדול.

לא מחפשים אנשים מושלמים, מחפשים אנשים אמינים.

גם כשעבדתי בתור מתחקרת בתעשיות הביטחוניות, וגם כעת כאשר אני עוזרת לאנשים להתכונן לתחקיר הביטחוני שלהם, אני תמיד מתחילה במשפט הבא: לא מחפשים אנשים מושלמים, מחפשים אנשים אמינים. מכאן הכל מתחיל, וזה מה שצריך לעמוד לנגד עיניכם כאשר אתם מגיעים לתחקיר הביטחוני שלכם.

בהכנה לתחקיר אנחנו עוברים על כל השאלון

בהכנה לתחקיר אנחנו עוברים על כל השאלון, אבל מתמקדים בדיוק באותם נושאים שמטרידים אתכם. הנושאים שאתם לא יודעים איך לנסח, כך שכל האמת תהיה כתובה (ותיאמר בתחקיר אחר כך) אבל גם לא תבהיל את המתחקר, תגרום לדברים לאבד פרופורציות ותגרום לכך שלא תקבלו הכשר ביטחוני.

היסוס ושינוי גרסאות

אם תגיעו לתחקיר הביטחוני ותתחילו לגמגם, להסס, לשנות גרסאות או להסתיר מידע- הסיכוי שלכם לקבל סיווג ביטחוני ירד פלאים.

אם תגיעו לתחקיר הביטחוני ותענו תשובות קצרצרות בנות מילה אחת בכל פעם, והמתחקר ירגיש שהוא צריך לדובב אתכם, "לחלוב" אתכם, להתאמץ כדי שתשתפו מידע- הרושם שתותירו עליו בנושא פתיחות ואמינות יהיה שלילי וגם אז הסיכוי שלכם לקבל סיווג ביטחוני ירד.

לעומת זאת, אם תשתפו פעולה בתחקיר, תאמרו את האמת (בצורה נבונה, פרופורציונלית, מדויקת), תתנו מידע מפורט וענייני, ותותירו רושם של אנשים אמינים (לא מושלמים אבל אמינים)- הסיכוי שלכם לקבל סיווג ביטחוני יעלה.

סיכוי לא לעבור סיווג ביטחוני

אשמח להכיר - השאירו פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן